SK slovensky   EN english
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.

Polyesterové práškové farby

 

Polyesterová živica s funkčnými karboxylovými skupinami sa používa v polyesterových práškových náterových látkach. Používajú sa v nich ale rozdielne tvrdidlá, v závislosti od oblasti použitia ako napríklad TGIC, hydroxyalkylamid alebo glycidyl ester. Polyesterové práškové farby sú odolné voči UV žiareniu. Vďaka týmto vlastnostiam sa uprednostňujú pri aplikáciách v exteriéroch. Super odolné polyesterové práškové farby sú o 2-3 krát odolnejšie voči UV žiareniu ako normálne polyestery. Používajú sa najmä pri stavebných hliníkových výliskoch, poľnohospodárskych strojoch a automobilových súčiastkach.

Polyestery môžu byť vypaľované pri teplotách od 160 – 240 ?C. Majú veľmi dobrú mechanickú odolnosť a odolnosť voči chemikáliám.

Odolnosť polyesterových práškových farieb voči žltnutiu je lepšia ako pri epoxidových a hybridných systémoch. Použitá živica a pigmenty sa pri vysokých teplotách nerozkladajú. Používajú sa aj v interiéroch napríklad na horúce materiály (pece, elektrické ohrievače).

 

 

novinky

Novinky

Aktuálne z IBA CHEMOLAK s.r.o.

GDPR - Informácie o spracúvaní osobných údajov

 Spoločnosť IBA CHEMOLAK, s.r.o.  venuje maximálnu pozornosť bezpečnosti spracúvania...

Spustenie novej výrobnej linky na práškové náterové látky

Dňa 16.4.2015 bola spustená výroba na novej výrobnej linke na práškové náterové látky. Touto novou investíciou spoločnosť IBACHEMOLAK, s.r.o. zvyšuje výrobnú kapacitu z pôvodných 1500ton/rok na 4500ton/rok, čím našim zákazníkom zaručíme rýchle a včasné dodávky a najvyššiu...

Prihlásenie

Prihlásenie

- Zapamätať
Zabudli ste heslo?    Registrovať