SK slovensky   EN english
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.

Epoxi-polyesterové (hybridné) práškové náterové látky

 

Epoxi-polyesterové práškové náterové látky ponúkajú ekonomickú alternatívu k epoxidom. Sú vynikajúcou interiérovou farbou pre všeobecné použitie.  Sú určené pre dekoratívnu a podpornú aplikáciu, kde sa nepožaduje vysoká trvanlivosť ako v exteriéroch. Hybridné chemické zložky kriedujú a blednú vplyvom UV žiarenia kvôli obsahu epoxidových zložiek. Avšak polyesterové zložky prispievajú k lepšej odolnosti voči žltnutiu pri prepálení  ako je to pri typických epoxidových zložkách.

Pomer polyesterovej a epoxidovej živice sa môže pohybovať od 50/50 do 80/20. Pomer je stanovený na základe požiadavky zákazníka.  V tomto systéme sa kombinuje chemická odolnosť epoxidovej živice, s odolnosťou polyesterovej živice voči žltnutiu a voči UV žiareniu.

Takmer 50 % všeobecnej spotreby práškových farieb predstavujú epoxi-polyesterové (hybridné) práškové farby. Na kompletnú reakciu medzi epoxidovou a polyesterovou živicou sa požaduje teplota v rozsahu od 140 ?C do 220 ?C a čas potrebný na reakciu sa môže pohybovať od 5 do 30 minút.

Keďže pomer epoxidovej živice v hybridnej práškovej farbe je menší ako v epoxidovej práškovej farbe, odolnosť voči žltnutiu a kriedovaniu vo vonkajšom prostredí je lepšia. Avšak nedoporučuje sa použitie farby v exteriéroch práve kvôli obsahu epoxidovej živice.

 

novinky

Novinky

Aktuálne z IBA CHEMOLAK s.r.o.

GDPR - Informácie o spracúvaní osobných údajov

 Spoločnosť IBA CHEMOLAK, s.r.o.  venuje maximálnu pozornosť bezpečnosti spracúvania...

Spustenie novej výrobnej linky na práškové náterové látky

Dňa 16.4.2015 bola spustená výroba na novej výrobnej linke na práškové náterové látky. Touto novou investíciou spoločnosť IBACHEMOLAK, s.r.o. zvyšuje výrobnú kapacitu z pôvodných 1500ton/rok na 4500ton/rok, čím našim zákazníkom zaručíme rýchle a včasné dodávky a najvyššiu...

Prihlásenie

Prihlásenie

- Zapamätať
Zabudli ste heslo?    Registrovať