SK slovensky   EN english
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.
IBA CHEMOLAK, s.r.o.

Epoxidové práškové náterové látky

 

Epoxidové práškové náterové látky sú funkčné náterové látky s vysokou mechanickou, chemickou a koróznou odolnosťou. Tužidlá epoxidových náterových látok sú dikyandiamid, fenol, imidiazolin a anhydridy. Výber tužidla závisí od oblasti konečného použitia. Fenolové tužidlá sú veľmi reaktívne výrobky. Môžu sa vypaľovať pri teplote 120 ?C. Zabezpečujú vysokú odolnosť voči chemikáliám, rozpúšťadlám a korózii najmä vďaka ich vysokej sieťovej hustote. Dikyandiamidové tužidlá zabezpečujú veľmi husté sieťovanie a majú perfektnú odolnosť voči rozpúšťadlám a chemikáliám. Anhydridové tužidlá zabezpečujú odolnosť voči žltnutiu a odolnosť voči kyselinám a rozpúšťadlám. Imidiazolinové tužidlá sa používajú na dosiahnutie matnej práškovej farby.

Epoxidové náterové látky skracujú aplikačný čas v procese povrchovej úpravy potrubí krátkym reakčným časom pri vysokej teplote vypaľovania a zabezpečujú dosiahnutie vysoko kvalitného výsledku. Používajú sa ako izolačný náter na elektrické náradie vďaka ich vysokej hustote sietí.

Nevýhodou epoxidových náterových látok je ich sklon k žltnutiu pri prepálení. Keďže matný povrch (3 %-ný lesk) je ľahko dosiahnuteľný, používajú sa aj na niektoré dekoratívne výrobky. Ďalšou nevýhodou epoxidových náterových látok je ich slabá odolnosť voči UV žiareniu. Po krátkom čase kriedujú a vytvorí sa matný povrch, ktorý však vôbec nevplýva na funkčné vlastnosti.

 

novinky

Novinky

Aktuálne z IBA CHEMOLAK s.r.o.

GDPR - Informácie o spracúvaní osobných údajov

 Spoločnosť IBA CHEMOLAK, s.r.o.  venuje maximálnu pozornosť bezpečnosti spracúvania...

Spustenie novej výrobnej linky na práškové náterové látky

Dňa 16.4.2015 bola spustená výroba na novej výrobnej linke na práškové náterové látky. Touto novou investíciou spoločnosť IBACHEMOLAK, s.r.o. zvyšuje výrobnú kapacitu z pôvodných 1500ton/rok na 4500ton/rok, čím našim zákazníkom zaručíme rýchle a včasné dodávky a najvyššiu...

Prihlásenie

Prihlásenie

- Zapamätať
Zabudli ste heslo?    Registrovať